23 Eylül 2017 Cumartesi
Sabaha ceza Hitler'in metodudur

Almanya'da casusluk suçlamasıyla 11 ay cezaevinde tutulan Strateji ve Finansal İstihbarat Uzmanı Taha Gergerlioğlu, Avrupa SABAH'ın susturulmaya çalışılmasına tepki gösterdi. "Almanya, SABAH'ı yeni Türkiye'nin çıkışını ve yükselişinin yükünü çeken bir araç olarak ve Almanya'yı zımmen destekleyen gazetelerin rakibi olrak görüyor" ifadelerini kullanan Gergerlioğlu, " Onlar kim derseniz Türkiye'de Almanya ile ortaklığı olan gazete belli. Sabah gazetesi yeni stratejilere yeni bakışlara sahip bir gazete olduğu için Almanya'nın Türkiye'deki çıkarlarının engelleyicisi olarak da görüyor" diye konuştu.

YERLİLİK VE MİLLİLİK

SABAH'ın her zaman yerli düşünceye sahip insanların yanında olduğunun altını çizen Gergerlioğlu, "SABAH'ın yerliliği ve batıya ait olmayışı da Almanya'nın SABAH'a savaş açmasının sebebi olmuştur" değerlendirmesinde bulundu. Gergeroğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

"Almanya kendi içinde küçücük bir sesi bile kabul etmez. Almanya aslında bir akvaryumdur. İnsanlar o akvaryumun içinde kendini hür zanneder ama esirdir. Esas hür olan devlettir. SABAH ise hür olan insanların gazetesi olduğu için bu tür cezalar Alman devletinin tahammülsüzlüğünün göstergesidir.

Almanya'da işin temeli şudur; eğer fikirle, mantık ve akılla mücadele edemiyorsanız cezayla yapacaksınız. Bu cezalarda çok çirkin ve ağırdır. SABAH'a ceza ise Hitler'in metodudur. Dolayısıyla Almanya'nın nazizme kayışı hızlanmıştır. Almanya tarih tekerrürü gibi yaptığı bu tür ağır cezalı uygulamalarla nazizme tekrar dönecektir. Alman kurumları Merkel'in yanlış düşünceleri ve uygulamalarıyla Nazi formasyonuna tekrar girdiler ve bunun sonucunu yaşıyoruz."

DOĞAN'IN İLKESİZLİĞİ

DOĞAN Medya'dan Almanya'nın haksız tutumuna ve SABAH Avrupa'yı susturmak için kalkışılan oyuna yanıt gelmemesini de manidar bulan Gergeroğlu şu ifadeleri kullandı:

"Aydın Doğan medyasının yerli ve milli SABAH'ın Almanya'da kaldığı haksız baskıya karşın sessiz kalması ilkesizliktir. Bu Hürriyet'in olaylara karşı Hürriyet'in Türkiye Cumhuriyeti gözünden bakmadığının göstergesidir. Ayrıca bu sessizlik Aydın Doğan'ın Almanya'nın lehine ve menfaatlerine çalıştığının en açık kanıtıdır."